اختلالات سیستم ایمنی بدن

اختلالات سیستم ایمنی بدن، به مجموعه بیماریهایی اطلاق میشود که در آن سیستم ایمنی بدن بافت خود را به اشتباه به عنوان متجاوز خارجی قلمداد می کند و به آن بافت حمله و آن را نابود می کند.

بسته به نوع اختلال، درمان های هدفمند پزشکی طبیعی مانند تشخیص حساسیت های غذایی و برقراری تعادل در سیستم ایمنی بدن، می تواند علایم این بیماری را کنترل و درمان کند. جهت درمان بیماری های سیستم ایمنی بدن نیاز است تغییراتی در چندین جنبه مانند تغذیه، روش زندگی، آلرژی یا حساسیت ، رابطه ی بین بدن و ذهن به طور همزمان مدنظر قرار بگیرد.

بیماری های کودکان

تغذیه ی کودکان،مراقبت از نوزادان،سرماخوردگی , آنفولانزا، آسم، اگزما، آلرژی، عفونت گوش و حلق و بینی، دل درد، حساسیت به پوشک، رشد دندان، تب، حساسیت به غذا، مدیریت وزن،ADD،ADHD، اضطراب، واکسیناسیون هومیوپاتی

دوران کودکی بهترین زمان برای ساختن بدنی سالم برای دوران بزرگسالی است. کودکان امروزی با چالش های بی شماری از قبیل اضطراب و فشار از طرف گروه همسالان خود مواجه هستند. بعضی از کودکان علاقه ای به بعضی انواع مواد غذایی مورد نیاز بدن نشان نمی دهند و از خوردن آنها سر باز می زنند. بعضی کودکان دچار شب ادراری هستند و بعضی دیگر به طور مداوم با عفونت هایی مانند عفونت گوش و گلو مواجه هستند. اگزما، سرخی پوست و آسم بیماری هایی هستند که اغلب در کودکان به دلیل تغذیه ی نامناسب و حساسیت دیده می شوند.

در دنیای امروز چاقی و اضافه وزن در کودکان به شدت در حال افزایش است. در سال 2007، مرکز آمار کانادا گزارشی ارائه داد که درآن 29 درصد نوجوانان دچار اضافه وزن هستند و یا چاقی در آنها تبدیل به بیماری شده است. اضافه وزن خطر بیماری های قلبی،سرطان،سکته مغزی و دیابت نوع 2 را افزایش می دهد؛ بنابراین هیچ زمانی، ضروریتر از دوران کودکی برای شروع تغدیه سالم و ورزش برای داشتن بدنی سالم در بزرگسالی نمی باشد.

در پایان لازم به ذکر است که کودکان باید بیاموزند که در صرف زمان خود برای فعالیتهای روزانه مانند فعالیت های مربوط به مدرسه، فعالیت های فوق برنامه، سپری کردن زمان در کنار دوستان و خانواده تعادل برقرار کنند و دوران کودکی بهترین زمان برای آموختن مسئولیت پذیری، زندگی کردن به روشی سالم و مناسب می باشد.

سم زدایی

سم زدایی(Detoxification) اصطلاحی است که به معنای زدودن مواد سمی و مضر از بدن می باشد. بدن انسان قادر است به طور طبیعی سم های درون خود را توسط عضوهایی مانند کبد، کلیه، پوست، شش و غدد لمفاوی پاکسازی نماید. با این وجود، در بعضی مواقع بدن نیاز به کمک دارد. بهینه سازی مواد غذایی دریافتی و ویتامین ها به پاکسازی بدن سرعت می بخشد. با این حال باید مراقب بود که این قبیل تغییرات رژیمی تحت نظر پزشک متخصص انجام پذیرد.

اگر مواد سمی در بدن باقی بمانند منجر به انواع مختلف بیماری از قبیل زیر می شود

بیماری های سیستم ایمنی بدن
بیماری های مزمن پوستی
تورم و درد مفاصل
خستگی مفرط
میگرن
آرتروز

دیابت و کلسترول بالا

دیابت

اغلب افراد با بیماری دیابت آشنا هستند و روزانه در مورد کسانی می شنویم که به این بیماری مبتلا شده اند. انواع دیابت عبارتند از:

دیابت دوران بارداری: که در زنان باردار اتفاق می افتد.
دیابت نوع 1 : که یک بیماری سیستم ایمنی بدن(Autoimmune) در کودکان و بزرگسالان می باشد و موجب می شود که انسولین موجود در پانکراس از بین برود.
دیابت نوع 2 : متداول ترین نوع دیابت می باشد که در آن سلول های بدن در برابر دریافت انسولین مقاومت می کنند و قند (گلوکز) موجود در خون را جذب نمی کنند.

دیابت بیماری شایعی در کانادا می باشد و حدود 9 میلیون نفر به این بیماری مبتلا می باشند. این بیماری ارتباط مستقیمی با بیماریهای مربوط به چشم، پا و همچنین مشکلات پوستی، فشار خون، مشکلات بهداشتی دهان، مشکلات ذهنی، ناشنوایی، اعصاب و بیماری های کبد و بسیاری دیگر از مشکلات دارد. دیابت نوع 1 غیرقابل پیشگیری است، ولی محققین معتقدند که دیابت نوع 2 قابل پیشگیری است و علی رغم وجود استعداد ژنتیکی در افراد می توان با کمک تغذیه و روش مناسب زندگی و همچنین کنترل هورمون های بدن از این بیماری پیشگیری کرد.

کلسترول بالا


این بیماری با افزایش میزان کلسترول، که چربی هایی ریز و چسبنده می باشند، در خون اتفاق می افتد. بدن انسان کلسترول مورد نیاز خود را برای عملکرد بهینه تولید می کند اما کلسترول هایی که از طریق تغذیه وارد بدن می شوند می توانند منجر به بیماری قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی شوند. از آنجا که کلسترول بالا می تواند بدون هیچ علایم اولیه ای اتفاق بیفتد، لازم است که میزان کلسترول خون به صورت سالانه اندازه گیری شود و مورد آزمایش قرار بگیرد.

کلسترول بالا و دیابت احتمال بروز بیماری های قلبی و مغزی را افزایش می دهند.

قند خون خود را کنترل کنید.
میزان کلسترول خود را کاهش دهید.
خطرات ناشی از بیماری های مرتبط با دیابت را کاهش دهید.
عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای دیابتی و کلسترول بالا را کنترل نمایید.
دکتر زهتابچی (Dr. Z) به عنوان پزشک خانواده مشغول به فعالیت می باشد و سلامتی اعضای خانواده شما را تحت نظر می گیرد. دکتر زهتابچی (Dr. Z) درصورت لزوم با دیگرمتخصصین شما تماس می گیرد تا برنامه درمانی مناسبی به شما ارائه نماید.

اختلالات سیستم ایمنی بدن
اختلالات سیستم ایمنی بدن، به مجموعه بیماریهایی اطلاق میشود که در آن سیستم ایمنی بدن بافت خود را به اشتباه به عنوان متجاوز خارجی قلمداد می کند و به آن بافت حمله و آن را نابود می کند. بسته به نوع اختلال، درمان های هدفمند پزشکی طبیعی مانند تشخیص حساسیت¬های غذایی و برقراری تعادل در سیستم ایمنی بدن، می تواند علایم این بیماری را کنترل و درمان کند. جهت درمان بیماری های سیستم ایمنی بدن نیاز است تغییراتی در چندین جنبه مانند تغذیه، روش زندگی، آلرژی یا حساسیت ، رابطه ی بین بدن و ذهن به طور همزمان مدنظر قرار بگیرد
بیماری های کودکان
تغذیه ی کودکان،مراقبت از نوزادان،سرماخوردگی, آنفولانزا، آسم، اگزما، آلرژی، عفونت گوش و حلق و بینی، دل درد، حساسیت به پوشک، رشد دندان، تب، حساسیت به غذا، مدیریت وزن،ADD،ADHD، اضطراب، واکسیناسیون هومیوپاتی
سم زدایی
سم زدایی(Detoxification) اصطلاحی است که به معنای زدودن مواد سمی و مضر از بدن می باشد.
دیابت و کلسترول بالا
اغلب افراد با بیماری دیابت آشنا هستند و روزانه در مورد کسانی می شنویم که به این بیماری مبتلا شده اند.