حافظه و بیماری های مغزی

آلزایمر،ام اس (MS)، پارکینسون، ضعف حافظه

تغذیه ضعیف، عفونت ها، اختلال در میزان اسید های چرب وهورمونهای مغزی می توانند باعث بیماری هایی همچون MS، آلزایمر و پارکینسون شوند.

هدف اصلی در درمان این بیماری ها به ترتیب زیر میباشند.

ایجاد تاخیر در شروع و پیشرفت بیماری
افزایش تاثیر داروها و کاهش عوارض جانبی آنها
بهبود روش تغذیه
تنظیم عملکرد شیمیایی مغز

مشکلات مربوط به عملکرد حافظه میتواند برای هرکسی به وجود آید. با افزایش سن، ارتباطات بین بخش های مختلف مغز که مربوط به حافظه می شوند از بین می روند و سرعت تخریب آنها از سرعت بازسازی آنها بیشتر می شود. با این حال، مساله قدرت حافظه صرفا مربوط به افراد پا به سن گذاشته نمی باشد. بسیاری از دانش آموزان نیز هنگامی که مشغول امتحانات خود هستند به تقویت عملکرد حافظه شان نیازدارند.

مغز ارباب بدن است. بنابر این لازم است، با نگاهی کلی به بدن و مغز، عوارض و مشکلات مربوط به آن را درمان کرد. دکتر زهتابچی با استفاده از بهبود روش زندگی و رژیم غذایی شما و همین طور تقویت عملکرد شیمیایی مغز از طریق تجویز داروهای گیاهی و مکمل ها در درمان بیماری های مغزی به شما کمک می کند.

سلامتی مردان

ناتوانی جنسی،التهاب پروستات، بزرگی پروستات خوش خیم، عملکرد ورزشی، تستسترون پایین، سرطان پروستات

با اینکه کمتر در مورد سلامت مردان صحبت می شود اما اکثر بیماری های مردانه نیز مربوط به اختلالات هورمونی می باشند. اگر هدف شما ورزش درست، افزایش حجم عضلات، متعادل کردن میزان تستسترون، کاهش ریزش موی سر، حفظ سلامتی پروستات، درمان مشکلات ادراری مانند تکرر ادرار و تخلیه مثانه، درمان مشکلات جنسی و غیره می باشد، تنها کسی که می تواند به شما کمک کند متخصص پزشکی طبیعی می باشد.

سلامتی ذهن و روان

افسردگی، اضطراب، ADD،ADHD

برای داشتن بدنی سالم، اندام متناسب به تنهایی کفایت نمی کند؛ بلکه ذهنی سالم و تندرست نیز به همان اندازه و شاید بیشتر حائز اهمیت می باشد. سلامت ذهن، به طور خلاصه، عبارت است از تعادل بین جنبه های اجتماعی، روحی و روانی ذهن فرد. داشتن ذهن سالم نیازمند اراده و صبر است. بسیاری مواقع پیش می ایند که انسان از نظر روحی احساس عدم تعادل می کند، ولی با توجه به توانایی های فردی، می تواند دوباره با موفقیت به مسیر اصلی برگشته و ادامه دهد.

بزرگ ترین دغدغه بیمارانی که از مشکلات ذهنی رنج میبرند، احساس شرم و خجالت از عکس العمل اطرافیان است که منجر به انزوای بیماران می شود. دکتر زهتابچی (Dr. Z) به شما کمک می کند که از نظر ذهنی سالم بوده و علی رغم وجود محیط ها و شرایط اضطراب آور پیرامونتان بتوانید از سلامتی خود محافظت کنید. ذهن سالم به شما این امکان را می دهد که از زندگی خود لذت برده و احساساتی مانند خشم و ناراحتی را در خود کنترل کنید.

کنترل و درمان درد

(Osteoarthritis)، آرتروز، Fibromyalgia،Musculoskeletal Pain ، درد مفاصل، سیاتیک، کمر درد،درد و خشکی شانه¬ها (Frozen Shoulders)، شکستگی استخوان، پوکی استخوان

دردهای مزمن و مداوم انسان را، از نظر ذهنی و جسمی، دچار کلافگی و خستگی می¬کنند. سخنانی مانند "درد جزیی از دوره پیری می¬باشد." دلایل منطقی و مناسبی نیستند و وجود درد را توجیه نمی¬کنند. چنین دلایلی نباید باعث شوند که از درمان درد سر باز بزنیم.

دکتر زهتابچی (Dr. Z) با استفاده از طب سوزنی (Acupuncture) ، مزوتراپی، آب ¬درمانی، ارائه روشهای تغذیه¬ مناسب و پیشنهاد ویتامین¬های لازم به شما کمک می¬کند تا بتوانید دردهای بدنتان را تا حد امکان کنترل و برطرف نمائید.


حافظه و بیماری های مغزی
آلزایمر ، ام اس (MS)، پارکینسون ، ضعف حافظه
سلامتی مردان
ناتوانی جنسی،التهاب پروستات، بزرگی پروستات خوش خیم، عملکرد ورزشی، تستسترون پایین، سرطان پروستات
سلامتی ذهن و روان
افسردگی، اضطراب ، ADHD، ADD.
کنترل و درمان درد
(Osteoarthritis)، آرتروز، Fibromyalgia،Musculoskeletal Pain ، درد مفاصل ، سیاتیک ، کمر درد ، درد و خشکی شانه ها (Frozen Shoulders) ، شکستگی استخوان ، پوکی استخوان